Skip to content Skip to footer

SAÜ Eğitim Fakültesi

Bu yazımızda Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi’ni tüm detaylarıyla inceleyecek, tercih etmeyi düşünen veya tercih eden öğrencilerin akıllarındaki soruları cevaplamaya çalışacağız.

SAÜ Eğitim Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 4 Temmuz 1997’de bakanlar kurulu kararı ile kurulmuş olup faaliyetlerini Hendek kampüsünde sürdürmektedir.

Eğitim Fakültesinde;

  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
  • Eğitim Bilimleri Bölümü
  • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
  • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
  • Temel Eğitim Bölümü
  • Özel Eğitimi Bölümü
  • Yabancı Diller Eğitimi bölümleri bulunuyor.

Fakülte A, B (kütüphane), C, D, E (öğrenci işleri) olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. Fakülte dekanlığı A ve B bloklarının arasında yer alan tek katlı binada, kampüs yemekhanesi ise B bloğun arkasında yer alıyor.   

SAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNİN KONUMU, AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

      Fakülte Sakarya’nın Hendek ilçesinde yer almaktadır. Şehrin merkezine 45 dakika uzaklıkta olan ilçe, nüfus bakımından çok yoğun olmamakla birlikte büyük bir kısmını öğrencilerin oluşturduğu bir yerdir. Küçük bir yer olması ve sadece eğitim fakültesini bulundurması açısından öğrencilerin rahatlıkla kaynaştığını; sıcak ve samimi ortam oluştuğunu söyleyebilirim. Büyük şehirlerden gelip huzurlu bir şehirde kafa dinlemek isteyenlerin seveceği bir yer Hendek.

      Gelelim Hendek Eğitim Fakültesi öğrencilerinin şikâyetçi olduğu durumlara; öncelikle fakültenin neden ana kampüste olmadığı, tartışması yıllardır süren bir konu. Bu durumun sebebi muhtemeldir ki ilçeyi kalkındırmak. Fakültenin kampüste olmaması birçok sosyal faaliyetten geride kalmanıza sebep olabilir. Ayrıca sınırlı sayıda kafe/restoran, alışveriş merkezi bulunması ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda yetersiz kalabilir. Eğitimi devam ederken çalışmak isteyen öğrenciler için kısıtlı iş imkanları olduğunu da bilmeniz gerekir.

HENDEK’İN SOSYAL İMKANLARI

    Her üniversitede olduğu gibi sosyalleşmenin en kolayı ve ilk adımı topluluklara katılmaktır. Fakültemizde her bölümün kendi topluluğu vardır ve düzenlenen etkinliklere çoğunlukla kendi bölümleri dışındaki öğrenciler de davet edilir. Gezi, eğlence, seminer ,film günleri gibi etkinlikler düzenlenir.

      Fakülteye 15 dakikalık mesafede Hendek Gençlik Merkezi’nde faydalanabileceğiniz birçok kurs, kütüphane ve etkinlikler bulabilirsiniz.

Yazar: S. N.

Yorum yap