Skip to content Skip to footer

Kamp Tutkunlarına Özel: SAÜ DO-KAMP ⛺

SAÜ DO – Kamp, Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu, her fakülte ve sınıftan öğrencilerin yer aldığı bir kamp topluluğudur. Kamp severleri bir araya getiren bu aktivite grubu, öğrencilerin günlük koşuşturmasına kısa sürede olsa ara vermesi sağlamaktadır.

Kamp topluluğu içerisinde yer alabilmeniz için Sakarya Üniversitesi veya Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencisi olmanız gerekiyor dışarıdan kişilerin bu topluluğa katılması mümkün değildir.

SAÜ DO-Kamp Öğrenci Topluluğu

SAÜ DO-Kamp Kampçılık Topluluğu

DO-Kamp öğrenci topluluğu yıl içerisinde belirli zaman dilimlerinde kampçılık aktiviteleri düzenlemektedir. Kamp takvimi tam olarak belirli değildir. Yıl içerisinde sınav tarihleri ve hava koşulları göz önüne alınarak kamp tarihleri belirlenip Whatsapp gruplarında duyurulmaktadır.

Duyurular için saudokamp Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Topluluk üyelerinin çoğunun acemi kampçılardan oluşması sebebiyle kış aylarında kamp organizasyonu yapılması pek tercih edilmemektedir. Kış mevsiminde çok tercih edilmese de diğer tüm mevsimler de kamp ve doğa yürüyüşü aktiviteleri organize edilmektedir.

DO-Kamp sadece Sakarya ili içerisinde kamp etkinliği düzenlemekle kalmayıp çevre illerde de kamp yapmaya uygun bölgeleri keşfedip etkinlik düzenlemektedir. Kamp yapılan bölgelerin her birinin farklı doğal güzelliklere ev sahipliği yapması ile topluluk adına farklı deneyimler sunması amaçlanmaktadır.

Do-Kamp içerisinde kamp, doğa yürüyüşü, rafting gibi çeşitli doğa sporları yer almaktadır.

Yeni katılan ya da katılacak arkadaşlar için tanışma etkinlikleri düzenlenmektedir. Katılmak isteyen arkadaşlar listeye öğrenci bilgilerini yazdırarak kayıt olabilir ve aktivitelere katılabilir. Gerçekleştirilen aktiviteler ücretsizdir. Kamplara katılmak isteyen arkadaşlar için çadır, mat ve uyku tulumu ücretsiz olarak temin edilmektedir.

SAÜ DO-Kamp Eğitimleri ve Aktiviteleri

Saü Do-Kamp Etkinlikleri

SAÜ DO-Kamp sadece aktivite düzenlemekle kalmayıp eğitim de vermekte ve üyelerine çeşitli konularda eğitim vererek hem doğada hem de gündelik hayatta karşılaşılabilecek durumlar karşısında hazırlıklı olmalarını sağlamaktadır. Bu eğitimler;

  • Orman yangını eğitimi,
  • Çadır kurma eğitimi
  • Kamp eğitimi,
  • Ateş yakma eğitimi,
  • Rafting ve oryantiring aktiviteleri,
  • Doğa yürüyüşü aktivitesi,
  • Kayak aktivitesi şeklindedir.

Düzenlenen çeşitli aktiviteler için öncelikle yeni katılan üyelere eğitim verilmektedir. Verilen bu eğitimler gerçekleştirilen aktiviteler ile pekiştirilerek ömür boyu unutulmayacak bilgi birikimleri oluşturmaktadır.

Öğrenmiş olduğunuz bu bilgiler günün birinde mutlaka işinize yarayacaktır. Kampçılık bir doğa sporu olmasının yanı sıra çok öğretici bir aktivitedir de aynı zamanda. Kamp yaparken çadır kurmayı ve ateş yakmayı öğrenirsiniz. Doğada yaşamanın gerektirdiği zorlukları ve güzellikleri aynı anda yaşamış olursunuz. Tekrar dönemeyeceğiniz üniversite yıllarınızı iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

SAÜ Do-Kamp’a her dönem başında Esentepe Kampüsü’nde açılan stantlardan üye olabilirsiniz.

Düzenlenen kamplara katılmak ücretlidir. Seyahat, kamp çadırı, tulum ve mat ücrete dahildir. Ancak yiyecek ve içeceklerinizi kendiniz getirmelisiniz.

Yorum yap